Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts

Share 'Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts' on Draugiem Share 'Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts' on Facebook Share 'Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts' on Google+ Share 'Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts' on LinkedIn Share 'Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts' on LiveJournal Share 'Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts' on Pinterest Share 'Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts' on Tumblr Share 'Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts' on Twitter Share 'Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts' on Wordpress Share 'Latvijas dzīvnieku patversmju spožums un posts' on Email

Cilvēks jau diemžēl ir pieradis, ka pamestie un citādi uz ielas nonākušie mājdzīvnieki saņem cerību uz jaunu dzīvi, nonākot dabas aktīvistu aprūpē patversmēs. Un tāpat ir pieradis īpaši nejautāt, vai ar to ir pietiekami un kāds būtu nepieciešams atbalsts.

Jā, reizi pa reizei ziedojam kādas nevajadzīgas drēbes, varbūt suņu siksnas un barību, īpašs prieks ir arī par tiem, kas iesaistās ar brīvprātīgo darbu un ziedo savu laiku. Tomēr joprojām nākas secināt, ka pamesto dzīvnieku skaits mazāks nekļūst un daudzas dzīvnieku patversmes Latvijā eksistē uz iznīcības robežas, dažkārt nespējot nodrošināt pat komforta minimumu tajās nonākušajam dzīvniekam.

Gadās arī pretējas situācijas – patversmē ir labi voljēri un būdas, toties darbinieki pārģērbjas uz soliņa zem egles… Daudzām patversmēm ārpus Rīgas ir arī problēmas ar pašiem darbiniekiem, kuriem ir labi attīstīta sirdsapziņa un vēlme rīkoties, taču pietrūkst nepieciešamo iemaņu un izglītības.

Sabiedriskā labuma organizācija, biedrība “Baltais Suns”, kura nodarbojas ar suņu – neredzīgo pavadoņu jomas attīstīšanu Latvijā, piedāvā patversmēm savas zināšanas un iemaņas, aicinot sabiedrību atbalstīt šos centienus.

“Mūsu organizācijas cilvēki ir agrāk ilgstoši strādājuši patversmēs un labi pārzina to ikdienu,” saka biedrības vadītājs Dāvis Muižnieks. “Tā ietver ļoti plašu lauku, sākot ar dzīvnieku uzturēšanu un socializēšanu, turpinot ar administratīvo darbu un beidzot ar saimniecības labiekārtošanu. Piemēram, kādreiz vajag iekārtot kādu lauka virtuvi, ievilkt dušas caurules. Citreiz jāiedraudzējas ar agresīvu suni. Vēl kādreiz jātiek galā ar problēmas neizpratni cilvēku vidū… Esam gatavi atbalstīt un palīdzēt!”

Izvērtējot katras patversmes vajadzības, “Baltā Suņa” pārstāvji sagādā nepieciešamās mantas vai organizē brīvprātīgos, kuri talku veidā veic steidzamos darbus (piemēram, kopīgi uzbūvējot vairākas suņu būdas).

Iniciatīvu var atbalstīt, sazinoties ar “Balto Suni” pa tālruni 29595499 vai e-pastu baltaissuns@baltaissuns.lv, kā arī ar naudas ziedojumiem uz bankas kontu LV14HABA0551033456617 (Baltais Suns Biedrība, reģ. Nr. 40008189023).

Tāpat joprojām darbojas ziedojumu tālrunis 90006683 biedrības “Baltais Suns” darbības atbalstam.

Ja Jūsu medijs vēlas plašāku informāciju par šo iniciatīvu vai, iespējams, interviju ar biedrības “Baltais Suns” pārstāvi par suņu – neredzīgo pavadoņu jomas attīstību Latvijā, aicinām sazināties ar organizācijas vadītāju Dāvi Muižnieku: davis.muiznieks@baltaissuns.lv, tālr. 29595499.

Ziņu sagatavoja: Noderīgās informācijas fabrika (NIF)